Hanušovce nad Topľou
mesto Hanušovce nad Topľou
Hanušovce nad Topľou
mesto Hanušovce nad Topľou

Od 3.mája 2021-do 13.júna 2021 bude v našom meste prebiehať asistované sčítanie obyvateľov. Každý občan SR je povinný sa sčítať. Kto tak ešte neurobil, nech nás kontaktuje na čísle:  0902 970 870

Vytisknout

Predstavitelia mesta od stredoveku

Primátori mesta Hanušovce od roku 1992 po súčasnosť

  • Andrej Velebír 1992 - 1994
  • Peter Vozár 1994 - 2002
  • Ing. František Tkáč 2002 - 28.5.2005 (deň úmrtia)
  • RNDr. Jozef Malý zástupca primátora s plnými právomocami primátora  
  • 29.5.2005 - 20.11.2005 (zloženie sľubu nového primátora Jána Roška)
  • Ján Roško  21..11.2005  - (vzišiel po doplnkových voľbách na primátora  22.10.2005) a bol opätovne zvolený za primátora mesta aj pre volebné obdobie 2006-2010
  • Štefan Straka 11.01.2011 - 10.11.2018
  • PeadDr. Štefan Straka 10.12.2018

Predstavitelia mesta od stredoveku po rok 1992

  • Hanus  1332
  • Gregorius? 1531
  • Matúš Šima 1636
  • Tomáš Velebír 1747
  • Ján Sabo 1769
  • Juraj Varholy 1770
  • Juraj Sabo 1771
  • Juraj Fáber 1774
  • Andrej Čebra 1775
  • Ján Tešinský 1776
  • Juraj Sabo 1783
  • Ján Fáber 1784
  • Michal Čebra 1786
  • Juraj Tešinský 1787
  • Michal Čebra 1789
  • Mikuláš Sabo  1790
  • Ján Kmec 1792
  • Andrej Čebra 1795
  • Tomáš Velebír 1796-1797
  • Michal Sabo 1798
  • Michal Čebra 1799
  • Andrej Tomaško 1800
  • Ján Ferko 1801
  • Ondrej Pohlod 1803
  • Juraj Furča 1804
  • Ján Sokáč 1806
  • Juraj Kmec 1809
  • Juraj Socha 1810
  • Andrej Sabo 1811-1812
  • Juraj Tomaško 1813
  • Andrej Hatala 1814
  • Michal Pohlod 1817
  • Ján Sabo 1818
  • Andrej Čebra 1819
  • Ján Hanzo 1820
  • Michal Čebra 1821
  • Juraj Sabo 1822
  • Andrej Kmec 1823
  • Michal Eštočko 1824
  • Andrej Sabo 1825
  • Andrej Socha 1826
  • Andrej Hudák 1827
  • Andrej Kolesár 1828
  • Andrej Kmec 1830
  • Michal Pohlod 1831
  • Juraj Sabo 1835
  • Michal Čebra 1836
  • Andrej Kmec 1837
  • Michal Ihnát 1839
  • Juraj Sabo 1840
  • Andrej Kmec 1851-1864
  • Andrej Ihnát 1864-1869
  • Michal Skriňák 1870-1873
  • Michal Hanzo 1873-1874
  • Juraj Čebra1 874-1878

Vládni komisári

  • Alojz Vitko 1939
  • Ján Hatala 1939 - 1945

Predsedovia MNV a MsNV

  • Mikuláš Velebír 1945 - 1948
  • Andrej Sabo Babinčák 1948 - 1954
  • Michal Socha Brehuv 1954 - 1956
  • Michal Kolesár  1956 - 1959
  • Andrej Balík  1959 - 1960
  • Ján Tkáč   1960 - 1961
  • Andrej Sabo Babinčák 1961 - 1981
  • Andrej Velebír 1981 - 1992

Matrika


Matrika

Elektronické služby


Elektronické služby

Virtuálna prehliadka


Virtuálna prehliadka

Informácie e-mailom

Novinky e-mailom

Partnerské mestá


Mapa